חדשות ועדכונים

כתבות וחדשות על עולם הנדל

כך עבודות הרכבת הקלה ישפיעו על המשרד שלך

בעוד כשבועיים, ב-2 לאוגוסט, צפויות להתחיל העבודות על הרכבת הקלה בתל אביב, ומאז יצאה ההודעה עליהן, משרדים רבים באזור תל אביב ורמת גן נמצאים בלחץ, ובצדק. רחובות מרכזיים רבים בערים הללו צפויים לשנות לחלוטין את פניהם, ואף להיחסם למשך שנים רבות. מטבע הדברים, נתיבי התחבורה יושפעו באופן מהותי מן השינויים הללו, אשר צפויים להתבצע במספר פעימות, כאשר סיום העבודות צפוי להתרחש רק אי שם ב-2021. זאת, כמובן, בהנחה שלא יתרחשו עיכובים בלתי צפויים.

מתי הבלאגן מתחיל?

כאמור, העבודות על הרכבת הקלה צפויות להתחיל ב-2 לאוגוסט, כך שאם במשרדכם עוד לא התחילו להיערך, ולהתכונן אז עכשיו זה הזמן. בהתחשב בכך שהעבודות צפויות להימשך כ-6 שנים, לא כדאי לחכות כדי לגלות כיצד השינויים ישפיעו על תפקוד המשרד שלכם.

בימים האחרונים ישנם דיבורים על האפשרות כי, בעקבות התערבות של השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, העבודות יידחו בשלושה חודשים (לפחות), כדי לאפשר לרשויות להיערך יותר טוב. אפשרות אחרת שעלתה, היא להתחיל את העבודות בהדרגה בשלושה אזורים, בלבד, מתוך השבעה שתוכננו: רח' קרליבך ופינת אלנבי-יהודה לוי בתל אביב וברח' אבא הלל ברמת גן. במצב שכזה תיתכן ארכה מסוימת שתאפשר למי שלא התכוננו עדיין לסיים להיערך. יחד עם זאת, אין לסמוך על כך, שכן שעת השין כבר כמעט כאן וככל שקרב תאריך היעד, כל שינוי בתווי העבודות עלול לגרום לרשויות ולנת"ע (נתיבי תחבורה עירוניים) להפסדים עצומים.

איפה העבודות יתבצעו?

ההקמה של הרכבת הקלה צפויה להתרכז בשבע נקודות בתל אביב וברמת גן, בהן תמוקמנה התחנות. כדי לחסוך בזמן ולהשלים את העבודות במהירות האפשרית, העבודות על שבע התחנות מתוכננות להתבצע במקביל. הראשונים להיכנס לעבודות יהיו הרחובות ארלוזורוב, יהודית ואלנבי בתל אביב והרחובות ביאליק ואבא הלל ברמת גן. בהמשך, יצטרפו אליהם גם הרחובות שאול המלך וקרליבך.

משרדים רבים מעתיקים את מיקומם בעקבות עבודות הרכבת

קצרה היריעה מלהכיל את כל ההשלכות המיידיות והעתידיות בעקבות הפרויקט השאפתני. אולם, על רגל אחת, ניתן לציין כי במצב זה, משרדים רבים הממוקמים באזורים מרכזיים ובלב צירי תחבורה נוחים, עלולים למצוא עצמם מנותקים, הן מלקוחותיהם והן מעובדיהם. עובדים התלויים כיום ברכבים ובתחבורה ציבורית לא יודעים כיצד יצליחו להגיע למשרד בו הם עובדים במהלך העבודות.

בעלי עסקים וחברות אף הם לא יודעים כיצד לקוחותיהם יוכלו להגיע אליהם, או אם ירצו לעשות זאת, לאור הכבישים ההפוכים והקשיים בגישה. אין פלא, אם כך, שמפת הדרישה של משרדים להשכרה משתנה מאוד. מבחינת נדל"ן עסקי, השינוי כבר בעיצומו. משרדים ותיקים מעדיפים להעתיק את מקומם למקומות מזרחית לנתיבי איילון, לבני ברק ולמיקומים דומים, הרחק מעבודות תחנת הרכבת הקלה.

אל העסקים המבקשים להעתיק את מיקומם מצטרפים כמובן עסקים וחברות חדשים המעוניינים אף הם לשכור משרדים או לרכוש אותם ומעוניינים מראש להיערך לקראת שיבושי התנועה והשלכותיהם עם תפקודם.

אוקיינוס נכסים – הדרך הקלה למשרד שלכם

חברת אוקיינוס נכסים המתמחה בהשכרת משרדים ובשיווק משרדים למכירה בתל אביב, רמת גן ובני ברק, ערוכה לקראת השינויים הצפויים עם מאגר נרחב ועשיר של נכסים במיקומים אטרקטיביים ונוחים, שמצד אחד נמצאים במרחק בטוח מן העבודות והפקקים ומצד שני ממוקמים באזורים אטרקטיביים המתאימים לצרכים הלוגיסטיים והתדמיתיים של עסקים וחברות בתחומים שונים.

יועצי הנדל"ן של אוקיינוס נכסים ישמחו להיפגש עמכם לפגישת ייעוץ בה יאזינו לצורכיכם ולדרישותיכם ויציעו לכם שורה של פתרונות נדל"ניים שיעזרו לכם לצלוח את התקופה המאתגרת בהצלחה. לנוחותכם תמצאו אצלנו לוח משרדים עשיר ועדכני, ובו תמונות, תכניות ואף הדמיות של מבחרה משרדים המוצעים להשכרה בכל אזור תל אביב, רמת גן ובני ברק.

משרדים להשכרה ולמכירה בגוש דן הוא אחד התחומים המאתגרים בתחום הנדל"ן, ובייחוד כיום, כאשר העבודות על הרכבת הקלה עולות הילוך. אוקיינוס נכסים מציעים לכם ים של פתרונות איכותיים!